Virtuální prohlídky

Od roku 2006 jsme nafotili desetitisíce virtuálních prohlídek z více než 50 zemí světa

Virtuální prohlídka

Základem virtuální prohlídky je sférická fotografie, která v jedné fotografii zabere celý prostor v maximálním zorném úhlu 360x180°. Pomocí interaktivního prohlížeče je možné se sférickou fotografií libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi. Virtuální prohlídka je nejlepší nástroj pro zobrazení prostoru a používá se pro prezentaci firem, institucí, turistických cílů, ale také ve vzdělání, zdravotnictví a pro vědu a výzkum. Technologie virtuální prohlídky je také implementována přímo ve vyhledávači Google i na sociální síti Facebook. Virtuální prohlídka může být umístěna na našich serverech, Vašich www stránkách, na Google i na Facebooku.

Matterport 3D laser sken

Matterport je v současné době nejpokročilejší forma virtuální prohlídky, která je doplněna o interaktivní 3d model budovy, tzv. dollhouse.

Matteport prohlídka se fotí podrobněji jako klasická virtuální prohlídka a je umístěna v Matteport cloudu. Matteport je možno vložit do webových stránek, nebo ji sdílet pomocí odkazu. Výsledný sken je možné také umístit na Google mapy s přesným umístěním jednotlivých pozic na mapě.

Matterport sken je možné doplnit o interaktivní prvky (fotka, text, video) a popisky jednotlivých místností.

Street view virtuální procházka

Tak jako Google nafotil Street View silnic a ulic, je možné nafotit i interiéry a exteriéry institucí, firem a turistických cílů. Street View procházka se fotí podrobněji, z více stanovišt, které jsou od sebe vzdáleny cca 1 až 5 metrů a lze v ní postupně procházet po určité dráze. Street View procházka je umístěna na serverech Google a je ji možné vložit pomocí iframe na webové stránky, nebo poslat odkaz e-mailem.

Street View procházka je skvělý nástroj pro zlepšení prezentace firmy na Google.

Vysoká fotografická kvalita HDR

Panoramas s.r.o. vytváří virtuální prohlídky, které vynikají ostrostí, rozlišením a dynamickým rozsahem. Rádi říkáme, že fotíme více než virtuální prohlídky, dáváme do nich kus sebe. Od Google jsme získali celoevropské ocenění za kvalitu.

Fotíme výhradně zrcadlovkami Nikon pro nejvyšší možnou kvalitu. 

Rozlišení virtuální prohlídky:

  • STANDARD - 12800x6400px (82 megapixelů) - určeno pro Google Street View dle specifikací Google. Google omezuje maximální rozlišení sférické fotografie na 72 megapixelů. V kvalitě STANDARD není retuš místa, kde stál stativ.
  • HD - 16000x8000px (128 megapixelů) - pro lepší zoomování, včetně retuše spodního pohledu.
  • DRON - 27000x13500px (365 megapixelů) - pro záběry z dronu pro ještě lepší zoomování.
  • GIGAPIXEL - 1 gigapixel a více - pro speciální účely s možností extrémního přiblížení.

VR - virtuální realita

Naše virtuální prohlídky jsou kompatibilní s VR brýlemi pro virtuální realitu Oculus. Stačí si zobrazit jakoukoliv virtuální prohlídku na www.virtualtravel.cz v prohlížeči Oculusu, kliknout na ENTER VR. Vítejte ve světě virtuální reality!

Gyroskopické ovládání

Na tabletu, nebo chytrém telefonu je možné využít gyroskop pro ovládání virtuální prohlídky. Kliknutím na ikonu kompasu se spustí gyroskopické ovládání a vy můžete s virtuální prohlídkou otáčet pohybem telefonu či tabletu.

Interaktivní prvky, mapy

Virtuální prohlídku je možné doplnit o interaktivní prvky. V praxi to může fungovat například tak, že ve virtuální prohlídce kliknete na ikonu, která zobrazí video, text, fotografie nebo Vás odkáže na webové stránky. Je možné také doplnit půdorys, mapu nebo navigační menu.

Kompatibilita

Pro zobrazení virtuální prohlídky není nutné nic instalovat, stačí moderní internetový prohlížeč, který se o vše postará. Doporučujeme Google Chrome nebo Safari. Některé virtuální prohlídky staršího data používají Adobe Flash, který již většinou nefunguje. Je tedy možné, že se taková prohlídka nezobrazí na telefonu, tabletu ani počítači.. Tyto prohlídky doporučujeme přefotit nebo optimalizovat.